Damariçi Beslenme (Multivitamin)

Birçok kişi günlük diyetlerinden Gerekli olan esansiyel vitaminleri yeterli alamamaktadır Vitamin yetersizliği başağrıları Yorgunluk, güçsüzlük, tükenmişlik, kolay morarma ve kanamaya maruz bırakabilir. Damar içi Beslenme, (IV)  vitamin, mineral ve diğer doğal maddeleri, doğrudan hastanın kan dolaşımına damar yoluyla enjekte etme yöntemidir.

Hem kanser hastaları hem de sık sık grip-nezle geçiren hasta grupları IV yüksek doz vitamin tedavisinden fayda görürler. Kronik depresyon, fibromyalji, spor yaralanmaları, ağrı tedavisinde, sinüzit, bronşit, spor performansı artmasında

 

Vitamin C Tedavisi

Vitamin C vücuda alındığında Birçok fonksiyonlarda önemli Rol oynayan bir antioksidandır.Bilimsel araştırmalar, Vit C’nin Bağışıklık sistem yetersizliği, kalp damar hastalığı ve doğum öncesi sağlık problemlerinde karşı koruyucu olabileceğini göstermiştir.

Damariçi veya yüksek doz Vit C Kanser tedavisinde popüler bir teknik olmuştur. Çalışmalar, yüksek doz Vitamin C’nin kanser hastalarının yaşam kalitesini Geliştirdiği ve yaşamı uzattığını göstermiştir.Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü Damariçi yüksek doz Vit C infüzyonunun Kanser hücrelerini öldürdüğünü belirtmiştir.

 

Glutatyon Tedavisi

Glutatyon yetmezliği birçok hastalığın en yaygın sebeplerinden biridir.Kronik yorgunluk sendromu, Parkinson Otizmi Kronik enfeksiyonlar, böbrek ve Karaciğer hastalıkları, otoimmün hastalıklar. Bunların hepsi glutatyonun yetersiz oluşu ile İlişkilendirilir.

Glutatyon bağışıklık sistemi için kritik öneme haizdir. Enfeksiyonlara karşı savunmada, kanseri önlemede vücuda yardım eder. Hatta AIDS tedavisinde bile kullanılır.

Araştırmalar, yüksek Glutatyon seviyelerinin Sporcularda kuvvet ve dayanıklılığı arttırdığını, Metabolizmanın yağ üretiminden kas yapımına Kaydığını ve kas hasarını azaltıp toparlanma Süresinin kısaldığını göstermiştir. Glutatyon damariçi veya kasiçi Uygulama ile verilir.