REJENERATİF TIP ve KÖK HÜCRE UYGULAMALARI

REJENERATİF TIP ve KÖK HÜCRE UYGULAMALARI


Rejeneratif tıp, kök hücrelerin etkisini ve vücudun hasarlanmış hücre, doku ve organlarını kendi kendine onarabilme yeteneğini inceleyen bilim dalıdır. Rejeneratif tıpta günümüzde izin verilen tedavi şekli kişilerin kendi hücresel  ürünlerinin (kan, kemik iliği, yağ dokusu)  alınarak ayrıştırılması, konsantre edilmesi ve yine aynı kişiye değiştirilmeden (kültür yapılmadan) verilmesidir.
 
Kök Hücre nedir? 
Farklı hücre tiplerine dönüşebilme potansiyeline ve kendisini yenileyebilme gücüne sahip olan hücrelere "kök hücre” adı verilmektedir. Vücut içerisinde iyileştirilemez olan organ veya dokuların, kendi kendilerini iyileştirebilme potansiyellerini uyarma hedeflenir.
 
Kliniğimizde kullanılan yöntemler;
• Proloterapi / PİT ( Perinöral İnjeksiyon Tedavisi)
• PRP (trombosit zengin plazma)
• CGF  – Büyüme faktörlerinden zengin plazma
• Kök Hücre (CD34)
• Kemik iliği kök hücre uygulamaları ( BMAC ) 


PRP, bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak bir dizi özel ayrıştırma işlemlerine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki trombositten zengin plazmayı, yine aynı kişiye enjeksiyon yolu ile cildine geri verilmesidir.   Trombosit içindeki büyüme (growth) faktörleri sayesinde dejenere olmuş veya travmaya maruz kalmış dokularda ...
Devamını Oku…
Kemik iliği aspirasyon konsantresi tüm dünyada uygulanan etkin bir rejeneratif - doku onarıcı tedavi yöntemidir. İşlem yeterli miktarda kemik iliği aspirasyonun alınması ile başlar. Alınan materyal bu işlem için özel üretilmiş tüplere konulup santrifüj işlemlerinden geçirilir. Daha sonra doku iyileşmesinde etkili kısmı ayrıştırılarak hastalıklı dokuya zerk edilir. Bu ...
Devamını Oku…
CGF-CD34 tedavisi, PRP tedavisini  bir üst basamağa taşıyan hem büyüme faktörlerini hem de kök hücrelerini içeren yepyeni bir yöntemdir. Dokulara verildiğinde direk iyileştirici etki gösterir. Ayrıca kandan direkt verildiğinde dolaşımdaki kök hücrelerin bir hafta süreyle normalden daha fazla olmasını sağlar. CGF-CD34 uygulamasında aslında yaptığımız, vücudun iyileşme ve hücre yenileme kapasitesini ...
Devamını Oku…

BİZ SİZİ ARAYALIM

Dilerseniz formumuzu doldurun şikayetleriniz ile alakalı uzaman personelimiz sizinle temasa geçip randevu saatinizi karşılıklı onaylasın.

Prof. Dr. Taner Aydın En Son Eklenen Blog Yazılarım

Ağrılarınızın iyileşmenizde size en iyi deneyimi elde etmemize yardımcı olmak için uzmanlığımızı hizmetinize sunuyoruz.

Rejeneratif (yenileyici) Tıp nedir?

Rejeneratif tıp, kök hücrelerin etkisini ve vücudun hasarlanmış hücre, doku ve organlarını kendi kendine onarabilme yeteneğini inceleyen bilim dalıdır.
DEVAMINI OKU

Kök Hücre nedir?

Farklı hücre tiplerine dönüşebilme potansiyeline ve kendisini yenileyebilme gücüne sahip olan hücrelere "kök hücre” adı verilmektedir.
DEVAMINI OKU

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Nedir?

Tamamlayıcı Tıp, hastanın bir bütün olarak ele alındığı, hasta odaklı ve kanıta dayalı bir yaklaşımla hastalara sağlık hizmetinin verildiği bir bilim dalıdır.
DEVAMINI OKU

Damariçi Beslenme (Multivitamin)

Birçok kişi günlük diyetlerinden gerekli olan esansiyel vitaminleri yeterli alamamaktadır. Vitamin yetersizliği başağrıları yorgunluk, güçsüzlük, tükenmişlik, kolay morarmaya kanamaya maruz bırakabilir
DEVAMINI OKU